Žalman Brothers Band logo Stránky po anglicky

O nás *** Kontakty *** Diskografia *** Členovia *** Koncerty *** Fotky *** Repertoár *** Na stiahnutie *** Odkazy

Earpick

Earpick

Vznikli sme klasicky, Tibor sa učil hrať na gitaru u Vadima a ja búchať u Borisa, členov kultovej a dnes už aj relatívne známej skupiny Dorian Gray. Písal sa jún roku 1995. Prvú skúšobňu v garáži na Ostriedkoch vymenila garáž na Prístavnej a po krátkych skusoch s iným chalanom sa na basu pridal Alex. Hrávali sme všetko možné, Lennyho Kravitza, AC/DC, Guns'n'Roses, Nirvanu a v neposlednom rade Steppenwolf, Deep Purple či Black Sabbath. Ale hlavne sme chceli hrať vlastné skladby. Prvými boli veci zvané Hi-hat a Rock Paradise. Snažili sme sa tvrdo makať a dokonca sme si 12.5.1996 dali nahrať jednu našu skúšku:

Go to Hell

Earpick

Zároveň sme chystali pódiový debut. V DK Dúbravka nám dali možnosť, ale varovali nás, že na Grigorova prišlo len pár ľudí. My sme však mali plán. Vo vedľajšej garáži hrávalo Ine Kafe, pridala sa skupina Face a ešte jedna, na ktorú si už nespomeniem a bolo to. Dňa 15.6.1996 sa sála zaplnila asi päťstovkou nadšených mlaďasov a mohli sme to rozbaliť:

Stop washing my brain/I need my space

Long blond hair

Beštia

Earpick

V playliste sa skvela aj klasika Born to be wild, machrovací Blues, drsná záležitosť Go to Hell, ktorú sme zopakovali v prídavku a bolo to. Celkovo sme oficiálne vystúpili osemkrát, z toho iba tri razy šlo o celý koncert, väčšinou sme si zahrali jednu až tri skladby popri krčmových vystúpeniach Dorian Gray. Druhý náš naozajstný koncert sa odohral v sále Big House dňa 9.11.1996 a okrem skladby Paranoid tu debutovali aj vlastné kúsky Waiting for your love a Earpick:

Go to Hell

Earpick

Earpick

Existuje ešte jeden záznam zo skúšobne, z 9.10.1996, kde sme skúšali nové veci:

Waiting for your love

Come back baby

Earpick

Ale, ako väčšina školských kapiel, ani Earpick nevydržala dlho. Koncom roku 1996, v decembri, sme sa snažili najať speváka, ktorým sa na chvíľku stal Michal Oberman (do februára 1997). To sme sa už pomaly rozpadali. V januári 1997 sa porúčal Alex a hoci sme ešte dva mesiace hrávali s Milanom, v marci toho roku sa história kapely definitívne uzatvorila.

Earpick

Späť na hlavnú stránku

© 2010 Erik Kriššák
E-mail

Aktualizované 10.06.2020